Upravit stránku
Tak sa nám zase blíži koniec mesiaca a máme tu opäť taký menší prehľad nového i použitého tovaru, ktorý bol pridaný na e-shop, ale nevošiel sa do našich pravidelných týždenných newsletterov (ku ktorým sa môžete prihlásiť prípadne tu).

Čím iným začať než "starým" dobrým Helikonom? Vo februári sme od tejto značky zaradili do ponuky hneď štyri nové produkty v niekoľkých farebných variantoch.

Hneď prvým, čo musíme spomenúť, sú vetrovky a nohavice PILGRIM. Oba kusy oblečenia sú určené do prostredia s dynamicky sa meniacim počasím a oba sú vyrobené z kvalitných materiálov, ktoré je možné pre zlepšenie vlastností navoskovať. Anorak je opatrený hneď siedmich vreckami, kapucňou s malým šiltom a niekoľkými možnosťami odvetrávania prebytočného tepla, ktoré vzniká pri náročnejšej fyzickej námahe.

Nohavice sú naozaj ľahké a vďaka využitiu patentovaného materiálu Duracanvas® (ten pochopiteľne nájdete i u Anoraku) sú aj veľmi odolné. Nájdete na nich celkom osem vreciek, zosilnená kolená, vrecká na chrániče a dozaista u nich tiež oceníte ľahko zvýšenú zadnú časť, ktorá vám bude chrániť obličky pred chladom.

Ďalšie dva novo zaradené produkty sú skôr do teplejšieho počasia (ktoré vraj podľa meteorológov striedavo klope a neklope na dvere). Prvú z tejto dvojice musíme spomenúť košeľu DEFENDER MK2 ULTRALIGHT. Tá vychádza zo strihu pôvodného DEFENDER, ktorý bol vylepšený o priedušný, rýchloschnúci a HLAVNE extra pružný materiál Aero-Tech s ochranou proti slnečnému žiareniu UPF30. Na košeli nájdete hneď štyri vrecká a malým bonusom navyše je pútko na nosenie okuliarov.

Tričko RANGE POLO je určené pre profi strelca. Hlavnou výhodou je materiál, ktorý je rýchloschnúci a príjemný na dotyk. Lakte tričká sú zosilnené a sú opatrené vreckami na nízkoprofilové chrániče. Dvojica vreciek na rukávoch poslúži na drobnú výbavu a VELCRO panely oceníte, ak si radi oblečenie personalizujete nášivkami.Ďalšou novinkou je tovar novej značky Task Force 2215. Tú ste do istej miery mohli zahliadnuť v našom minulom videoreporte z nemeckej výstavy IWA 2019. Z prvých dojmov to vyzeralo, že značka kladie dôraz na kvalitu prevedenia a neboja si požičiavať preverené prístupy od iných výrobcov. Dozaista to nie je naposledy, kedy o tejto značke od nás budete počuť.

Ak hľadáte ľahkú a minimalistickú bundu, ktorá sa dá skvele zbaliť na cesty a skoro nič neváži, pozrite sa na BRAVO ONE. Bunda je vybavená štyrmi vreckami, VELCRO panelom pre nášivky a širokými možnosťami veľkostného nastavenia. Zatiaľ ju nájdete v dvoch farebných prevedeniach: COYOTE a RANGER GREEN.

Perfektným multifunkčným batohom vhodným ako do prírody tak na cestovanie je potom TRAVEL MATE. Ten je vybavený veľmi zaujímavým odopínacím nosným systémom, ktorý sa dá skryť dovnútra batohu, čím vznikne príručná batožina vhodná do leteckých dopravných prostriedkov. Vnútri batohu nájdete dostatok úložného priestoru, možnosti pokročilej organizácie a nepremokavú pláštenku v zodpovedajúcej farbe.

Posledným produktom značky TF 2215 u nás je batoh CROSSOVER, ktorý je celý vyrobený z odolnej Cordury 500D a aspoň podľa nás vyzerá naozaj ako zo "starej školy". Vnútro batohu je pomerne priestranné a ponúka rad možností čo sa týka organizácie.


Zaujímavosti sa našli aj u obľúbenej nemeckej značky MIL-TEC.

Asi najvýraznejšou novinkou je zaradenie nových batohov ASSAULT v detskej veľkosti. Svojim dizajnom vychádzajú z dospelej verzie, len boli zmenšené adekvátne pre nosenie na detské chrbáty. Ak vás zaujíma, ako batoh konštrukčne vyzerá, mrknite na naše youtube video.

Ďalšou novinkou sú pohodlné nohavice ASSAULT (veľmi obľúbený názov u vybavenia aj oblečenia ako sa zdá) s vodoodpudivou úpravou. Nohavice disponujú celkom ôsmich vreckami, VELCRO panelom a v oblasti kolien sú zosilnené dvojitou porciou látky. Rovnako ako PILGRIM od Helikonu ASSAULT od MIL-TECU zvýšené a polstrované v oblasti obličiek, budú vás tak chrániť lepšie pred chladom.

Poslednou zaujímavou februárovou novinkou značky je ľahká vesta SECURITY COMBAT. Tá je veľkostne nastaviteľná a je vybavená množstvom puzdier a vreciek. Ďalšou jej prednosťou je nízka váha a úzky profil.Poslednými "novinkami", ktorými sa bude dnešný článok zaoberať bude použitý tovar. Vo februári sa nám podarilo získať hneď niekoľko zaujímavých artiklov, u ktorých platí, že fotka povie viac ako tisíc slov.

Novinky

Koncept lietajúcich lietadlových

Koncept lietajúcich lietadlových "loďí"

V sedemdesiatych rokoch minulého storočia Boeing pracoval na rozsiahlom projekte, ktorý by veľké "Jumbo jety" premenil na lietajúce nosiče stíhačiek (alebo lietajúce lietadlové lode, ak...
Výber augustových noviniek 2020

Výber augustových noviniek 2020

Mesiac august a tým pádom aj prázdniny sú oficiálne za nami, máme pre to pre vás pripravený nový výber z noviniek, ktoré sa za august objavili v našom internetovom obchode. Tentoraz je...
Tvrďačka týždňa: Ursula Graham Bower

Tvrďačka týždňa: Ursula Graham Bower

Keď finančné problémy donútili Ursulu Graham Bower na opustenie školy a tiež jej sna o štúdiu antropológie na Oxforde, zareagovala tak, ako to dokáže tvrďas: presťahovala sa do...
Starostlivosť o nohy počas pochodu

Starostlivosť o nohy počas pochodu

Vaše nohy sú bez debaty tým najpoužívanejším spôsobom cestovania. Ak však nepatríte medzi naozajstných mazákov turistiky alebo nie ste bývalý vojak, pravdepodobne ste nikdy...
Nahoru