Hľadaný výraz musí mať viac ako 2 znaky.
Snemovňa reprezentantov pridala do návrhu rozpočtu na rok 2020 pre americké ministerstvo obrany pomerne zaujímavú požiadavku: požaduje, aby ministerstvo vydalo detaily akéhokoľvek výskumu biologických zbraní ...
Snemovňa reprezentantov pridala do návrhu rozpočtu na rok 2020 pre americké ministerstvo obrany pomerne zaujímavú požiadavku: požaduje, aby ministerstvo vydalo detaily akéhokoľvek výskumu biologických zbraní, ktorý sa počas Studenej vojny týkal kliešťov. Táto požiadavka pravdepodobne vychádza z obvinenia, že Lymská borelióza bola v skutočnosti zbraňový experiment, omylom vypustený do prírody.
Samotná požiadavka bola zadaná kongresmanom Christopherom Smithom. "Ak medzi rokom 1950 až 1975 došlo k experimentom na kliešťoch alebo inom hmyze, vláda USA by mala tieto experimenty preskúmať a zistiť, či nejaký z experimentov nebol vypustený do prírody. Či už náhodou alebo v rámci experimentu."
Žiadosť o informácie prišla potom čo vo svete vyšla kniha pojednávajúca o Lymská borelióze a biologických zbraniach. Autor knihy v nej tvrdí, že celá choroba je výsledkom výskumu biologických zbraní. V skutočnosti ale neexistuje (aspoň zatiaľ) žiadny dôkaz, že to tak v skutočnosti je.
Používanie hmyzu ako zbrane nie je v skutočnosti novou myšlienkou. Imperiálne Japonsko používalo hmyz nakazený cholerou a morom na civilné obyvateľstvo v Číne. Japonská vojenská jednotka zodpovedná za výskum bola po vojne zajatá Američanmi.
Napriek nespočetným zločinom proti ľudskosti, medzi ktoré patrili aj vivisekcie, boli členovia jednotky potrestaní len veľmi ľahko, vraj výmenou za dáta z výskumu a objavy.
Lymská borelióza za rok na svete nakazí približne 365 000 ľudí.
Novinky
Malé vianočné prímerie roka 1944
Za Druhej svetovej vojny nedošlo k žiadnemu veľkému prímeriu ako na Vianoce v roku 1914, počas prvej svetovej vojny. Vtedy tisíce francúzskych, nemeckých a britských vojakov opustili svoje zákopy a st
Tvrďák mesiaca: Záchranca detí, Sir Nicholas Winton
V máji oslavujeme narodenie sira Nicholasa Wintona, ktorý zorganizoval záchrannú misiu pre stovky prevažne židovských detí. A hoci zostal jeho príbeh dlho zabudnutý, jeho odkaz teraz osvetľuje temnotu
Vyhlasujeme lavínové nebezpečenstvo
Ak ste sa v posledných dňoch vydali na výlet do vysokých hôr, napríklad do Tatier, tak vás možno prekvapilo množstvo zatvorených trás. S príchodom jari sú tu lavíny témou číslo jedna. A pre nás tiež.
Hygiena v prírode
Trocha nepohodlia stojí za každé dobrodružstvo. Na dlhšom tripe nemusíme byť práve vymydlinkovaní, ale zase treba myslieť na to, že čistota = pol zdravia. Tak si poďme povedať, ako si tú hygienu v prí