Upravit stránku
Mesiac august a tým pádom aj prázdniny sú oficiálne za nami, máme pre to pre vás pripravený nový výber z noviniek, ktoré sa za august objavili v našom internetovom obchode. Tentoraz je v hlavnej úlohe česká značka MIKOV, grécky Pentagon a poľský HELIKON-TEX.

Civilnú verziu útočných nožov UTON od značky MIKOV máme v ponuke už dlhé roky. Celú tú dobu sa nože predávali v sete puzdra a nože. Tento rok MIKOV svoju ponuku "trochu" pozmenil tak, aby ste Vy, zákazníci, mali väčšiu slobodu pri výbere.

Ako prvý musíme vypichnúť tri samostatne predávané nože (tzn. bez puzdra), a to konkrétne modely 362-NG, 362-BG a 362-OG. Všetky tri modely zdieľajú rovnakú dĺžku, šírku čepele, materiál rukoväte (tvrdená guma), prevedenie rukoväte a klinový výbrus ostria. To, čo ich od seba odlišuje je materiál, z ktorého majú vyrobenú čepeľ. Pri modeli NG sa jedná o klasickú nerezovú oceľ 420 o tvrdosti 57-59 HRC. Model BG je vyrobený z naozaj kvalitnej nemeckej ocele Böhler N690 (57-59 HRC), ktorá skvele drží ostrie a je odolná voči korózii. Na model OG MIKOV použil uhlíkovú oceľ typu GR 1070, ktorá je čiernená a o fúz mäkšia ako jej nerez kolegovia (55-57HRC).

Čo sa týka puzdier, tých sme do ponuky samostatne zaradili celkom jedenásť. Až na jedno sú všetky puzdra vybavené vreckom s príslušenstvom, ktoré tvoria pilník a pílka. Na výber máte od klasických látkových puzdier v potlači vz.95 až po čierne kožené puzdrá. Ich kompletnú ponuku nájdete tu, poprípade sa môžete pozrieť na jednotlivé púzdra na videu na našom youtubovom kanáli.

Ďalší produkt, tentokrát od značky Pentagon, urobí radosť všetkým priaznivcom tašiek cez rameno. Telamon je 8,5 litrová taška vhodná na každodenné nosenie, či už do mesta, tak aj do prírody. Jej výhodou je kvalitný materiál o veľkej gramáži (600D polyester a 420D nylon v rip-stop úprave) a tiež celá rada vreciek. Navyše, v taške nájdete priestor pre uloženie vašej zbrane služobnej veľkosti. Ak vás Telamon zaujala, pozrite na naše video, kde tašku naozaj dôkladne predstavujeme.

Jeseň je za humnami a hocikto z vás môže premýšľať o novej hrejivej bunde do sychravého počasia. Presne pre tento účel by mala byť perfektná bunda FALCON PRO, ktorá má zvršok vyrobený zo 100% pleteného polyesteru a vnútro z naozaj hrejivého materiálu Polartec ®. Bunda disponuje tromi vreckami, zapína sa centrálnym dvojcestným zipsom. Pre zlepšenie odolnosti je bunda v lakťoch zosilnená a na ramenách opatrená hrubším materiálom. Kapucňa s elastickým sťahovaním okraja je už len "čerešničkou" na torte.

Poslednou novinkou Pentagonu je bavlnené tričko Romeo Henley. Oproti ostatným tričkám sa líši hlavne materiálom, ktorý je nazývaný Ring-Spun Cotton. Tento materiál sa vyrába z mäkkých vlákien bavlny, ktoré sú najprv skrútené a následne votkané do podoby priadze. Výsledok tohto procesu je pevnejší, odolnejší a farebne stálejší. Navyše, kto tričko od Pentagonu niekedy nosil potvrdí, že materiál ich tričiek je naozaj veľmi pohodlný a ani pri dlhšom nosení nezapácha.

Pri Helikone v poslednej dobe predovšetkým dopĺňame farebné varianty pri produktoch, ktoré už v ponuke máme. Napriek tomu minulý mesiac pribudol jeden nový strelecký chest rig a trojica bavlnených tričiek s originálnou potlačou.

Začneme teda u minimalistického chest Rigu COMPETITION. Ten je vyrobený z odolnej Cordury 500D, je ľahko nastaviteľný a vybavený niekoľkými priechodnými VELCRO panelmi. Na prednej strane Riga nájdete celkom štyri vrecká, dve väčšie univerzálne a dve menšie určené na pištoľové zásobníky. Pod prednými vreckami sa nachádzajú malé očká, ktorá môžete využiť na zavesenie rukavíc alebo podobného vybavenia. Zadná strana predného panelu je pokrytá mäkkým flaušom, nie je problém na nej navešať ďalšie doplnkové panely.

Tričká Helikon sú známe svojou vysokou gramážou a solídnou výdržou potlače. Nové sú v ponuke potlače Journey To Perfection, Outback Life a Home Sweet Home. Predstavu si najlepšie urobíte z obrázkov.

Posledný odsek ako vždy patrí veciam, ktoré sú medzi novinkami, nepotrebujú však svoj vlastný popis.

Novinky

Tvrďas TÝŽDŇA: Helge MEYER

Tvrďas TÝŽDŇA: Helge MEYER

Keď v deväťdesiatych rokoch minulého storočia horeli vo východnej Európe boje za chorvátsku nezávislosť, mestá sa rúcali a boje boli tak brutálne, že OSN označila celú vojnu ako...
Výber januárových noviniek 2021

Výber januárových noviniek 2021

Mrazivý január je za nami a ešte mrazivejší február je v plnom prúde. Za minulý mesiac sme na e-shop zaradili celkom 195 produktov a nových farebných variantov. Podstatnú časť...
Evakuačná batožina čiže Bug Out Bag

Evakuačná batožina čiže Bug Out Bag

V dnešnom článku sa pozrieme na to, ako si vytvoriť evakuačnú batožinu, ktorá poslúži v prípade, kedy musíte neočakávane opustiť domov, či už vinou nejakej prírodnej katastrofy...
Výber novembrových noviniek 2020

Výber novembrových noviniek 2020

November za nami, je tu teda nový článok s novinkami zaradenými na náš internetový obchod. Tentoraz je zaradených celkom 216 nových produktov a ich farebných variantov ...
Nahoru