Upravit stránku
November za nami, je tu teda nový článok s novinkami zaradenými na náš internetový obchod. Tentoraz je zaradených celkom 216 nových produktov a ich farebných variantov ...
November za nami, je tu teda nový článok s novinkami zaradenými na náš internetový obchod. Tentoraz je zaradených celkom 216 nových produktov a ich farebných variantov. Dnes sa zameriame na "novú" (novú pre náš e-shop) americkú značku nočných videní NIGHT OWL, ďalej na chest Rigy od DIRECT ACTION a zaujímavé tričká s leteckou tématikou od značky ANTONIO.

Texaský Night Owl Optics je na trhu s nočnými videniami už niekoľko desaťročí. Značka sa špecializuje na výrobky prvej generácie a ako jeden z mála výrobcov stále pracuje na postupnom vylepšovaní ich technológie. Výsledkom sú cenovo dostupné produkty, ktoré sa v najvyšších radoch vyrovnajú svojim výkonom i druhej generácii nočných videní. Všetky prístroje disponujú telom buď z plastu či z hliníka a majú povrchovú úpravu, ktorá na dotyk pripomína gumu.

Monokulár XGEN PRO ponúka premenlivé priblíženie, má ľahké (265 g) plastové telo s povrchovou úpravou pripomínajúcou plast a disponuje zabudovaným infračerveným prisvietením, ktoré si môžete manuálne regulovať podľa okolitých svetelných podmienok. Prístroj má sklenené šošovky o priemere 37 mm a je napájaný pomocou troch AA batérií. Súčasťou balenia je odolné puzdro uzatvárané chlopňou so suchým zipsom.

Nočné videnie GALACTIV VIEW ponúka päťnásobné priblíženie, pričom jeho obraz patrí k špičke prvej generácie prístrojov. Telo je vyrobené z odolného plastu, ponúka pomerne nízku váhu (516 g), je opäť vybavené povrchom na dotyk pripomínajúcim gumu a disponuje zabudovaným infračerveným prisvietením. Šošovky sú vyrobené zo skla. Prístroj sa v ponuke vymyká tým, že je primárne určený na sledovanie nočnej oblohy. Prístroj je samozrejme dodávaný s puzdrom.

Ak by vám nevyhovoval monokulár, NIGHT OWL ponúka i binokuláre. Vybrať si môžete z prístrojov s trojnásobným a päťnásobným priblížením. Obidva modely sú vyrobené z nárazuvzdorného plastu, ktorý má povrch s úpravou pripomínajúcou gumu, šošovky sú z odolného skla. Infračervený prísvit je zabudovaný v centrálnej časti prístroja. Oba modely sú dodávané s čiernym nylonovým puzdrom.Značka DIRECT ACTION je v našom e-obchode stálicou. A pretože patrí svojou kvalitou a premyslenosťou produktov medzi absolútnu špičku, doplnili sme do ponuky všetky ich dostupné chest Rigy. A že je z čoho vyberať. Tu vám "vypichneme" len tri modely, zvyšok nájdete v našej ponuke.

Prvý chest rig, na ktorý sa tu pozrieme, sa nazýva TIGER MOTH. Svojim tvarom vychádza z vesty TEMPEST a je určený na použitie na strelnici alebo na skombinovaní s nosičom plátov. Tento rig disponuje štvoricou otvorených sumek, ktoré dohromady pojmú až osem zásobníkov AR15 či štyri zásobníky AK47 / 74. Zásobníky sa dajú zabezpečiť pomocou elastických šnúrok s tiahlami. Na bokoch a prednej strane sumiek nájdete modulárnu väzbu štandardu MOLLE / PALS, ktorú môžete využiť na pripevnenie kompatibilných sumek. Ďalšia väzba sa nachádza na dne zásobníkových sumek. Nosný systém Rigu je pohodlný, nastaviteľný a doplniteľný o samostatne predávané polstrovanie. Na zadnej časti sa nachádza ďalší panel modulárnej väzby, na ktorý možno pripevniť menší batoh alebo nosič hydratačného systému.

Ďalším zaujímavým Rigom je WARWICK ZIP FRONT. Konceptom vychádza z vesty HURRICANE (k tej sa ešte dostaneme), avšak bez pevne prišitý sumek, čo v kombinácii veľkého množstva MOLLE / PALS väzby zvyšuje celkovú modularitu. Rig je vhodný ako k samostatnému noseniu, tak na kombinovanie s nosičom plátov. Asi najvýraznejším prvkom na veste je stredové zapínanie istené cvokom. Vďaka tomuto zapínaniu je celý rig ľahké rýchlo obliecť. Medzi vrchnou vrstvou a podšívkou sa nachádzajú malé ploché priehradky, ktoré pohodlne môžete využiť na uloženie dokumentov. Vľavo aj vpravo od centrálneho zipsu nájdete celkom šesť stĺpcov laserom vyrezávané väzby štandardu MOLLE / PALS. Nosný systém je anatomicky tvarovaný, dĺžkovo nastaviteľný a doplniteľný o samostatne predávané polstrovanie. Pod chrbtovým madlom nájdete rad modulárnej väzby umožňujúce pripevnenie menších batohov či hydratačného systému.

Posledným kúskom je rig HURRICANE. Ten je vybavený rovnakým stredovým zapínaním ako vesta WARWICK ZIP FRONT, avšak namiesto veľkého množstva modulárnej väzby máte k dispozícii celý rad sumek, ktoré pojmú puškové zásobníky, rádiostanice, lekárske potreby a pod. Na bokoch vesty a na dne zásobníkových sumek nájdete ďalšiu MOLLE / PALS väzbu , ktorú využijete pre pripevnenie ďalšieho vybavenia. Nosný systém Rigu je v podstate identický s tým, ktorý využíva vesta WARWICK.Predposlednú časť článku venujeme zaujímavým tričkám značky ANTONIO. Tých sme zaradili celkom osem nových druhov a všetky majú, ako už je u tričiek ANTONIO zvykom, spoločnú leteckú tematiku. Popisovať ich jednotlivo úplne nemá zmysel, ale všetky sú vyrobené z príjemnej bavlny o gramáži 200 g / m2, ktorá je priedušná a hlavne naozaj príjemná na dotyk. Nie, že by sme vás vyložene chceli presviedčať, ale tieto tričká sú perfektný vianočný darček!


Článok je prakticky za nami, úplne poslednej časti venujeme ako vždy novinkám, ktorým stačí iba obrázok.


Novinky

Kde legálne prespať v prírode

Kde legálne prespať v prírode

Prázdniny sa pomaly končia, biznis volá, späť ku strojom ... Ale nieee. Koniec leta neznamená, že sa všetci zatvoríme "doma" a nevystrčíte nos. Naopak. Pracovný záprah je presne tým,...
Núdzové alternatívy toaletného papiera

Núdzové alternatívy toaletného papiera

Toaletný papier. Vec ktorú všetci berieme ako samozrejmosť. "Toaleťák" však v prípade núdzových situácií a katastrof mizne z políc supermarketov ako jeden z prvých. Ako ho nahradiť?...
Čo si zbaliť na trek. Pár užitočných rád, ako na nič nezabudnúť

Čo si zbaliť na trek. Pár užitočných rád, ako na nič nezabudnúť

Každý z nás chce zažiť ozajstné dobrodružstvo, lenže nie každý z nás zvláda prípravu na jednotku. Balenie neradno podceňovať, inak sa dobrodružstvo premení na boj o holý život.
Výber júlových noviniek 2021

Výber júlových noviniek 2021

Mesiac sa s mesiacom zišiel a my pre vás máme ďalšiu várku zaujímavých noviniek, ktoré sa minulý mesiac objavili na e-shope.
Nahoru